השוואת מחירים לעסקים קטנים ובינוניים
 1. בית
 2. /
 3. FAQs
 4. /
 5. הכחשת עסקה

הכחשת עסקה

Category: מילון סליקה

קיימים שני מצבים של הכחשת עסקה:

 • חיוב על עסקה שלא בוצעה: מצב בו מחזיק כרטיס האשראי רואה בדיווח של חברת האשראי חיוב שאינו מוכר לו והוא פונה לחברת כרטיסי האשראי כדי להכחיש את העסקה ולקבל את כספו בחזרה. בד”כ מדובר בתופעה בלתי חוקית של הונאת כרטיסי אשראי או גניבת כרטיס אשראי.
 • כשל תמורה: מצב בו הלקוח טוען כי לא קיבל את המוצר/השירות שאמור היה לקבל מבעל העסק  ו/או קיבלו את התמורה באופן חלקי ו/או קיבלו אותו לאחר מועד האספקה המוסכם.

חובת ההוכחה במקרה של הכחשת עסקה תלויה באופן ביצוע העסקה. בעסקה עם מסמך חסר,( ראה להלן) חובת ההוכחה לביצוע העסקה חלה על בית העסק ואילו בעסקה עם מסמך מלא( ראה להלן), הרוכש יידרש להוכיח שלא הוא ביצע את העסקה, לא התכוון לבצע את העסקה או לא קיבל את התמורה.

קראו עוד על מרכזיות בענן ו מרכזיות לעסקים

עוד כמה מונחים שכדאי להכיר

חברת הסליקה הינה הגוף אשר אמון לחיוב כרטיס האשראי עצמו בהיבט המעשי – גריעת הכסף מבעל הכרטיס וזיכוי בעל העסק בהתאמה. חברת הסליקה “תספר” לחברת האשראי מי רכש כמה ומתי. ישנם חברות סליקה שמאפשרות סליקה דרך אתרי אינטרנט – באמצעות תוסף סליקה, דרך אפליקציות או מהמחשב.

Category: מרכזיות

במרכזיה וירטואלית המרכזיה עצמה יושבת בספק התקשורת של ספק השירות. לדוגמא רכשתם מרכזיה וירטואלית של חברת “סלקום” אז המרכזיה עצמה תמוקם פיזית בארוני התקשורת של “סלקום”. מרכזיה בענן ממוקמת בענן. כלומר על גבי רשת האינטרנט והיא נגישה אליכם מכל מקום

במובן הפשוט של המילה – סליקה היא העברת כסף מגוף אחד לאחר, ללא מזומן. בכל תהליך סליקה מעורבים שלושה גופים: חברת האשראי אשר מספקת את הפתרון הפיננסי (לדוגמא: מקס , ישכארט או כאל), חברת הסליקה – הגוף האמון לחיוב הכרטיס עצמו בהיבט הטכני: היא “תספר” לחברת האשראי מי רכש כמה ומתי. הגוף השלישי הוא שב”א (שירות בנקאות לישראל), גוף זה אמון על ההתקשרות בין שני הגופים הראשונים.

תוסף סליקה הוא הכלי המחבר בין אתר האינטרנט לבין חברת האשראי. בזמן ביצוע עסקה באתר המסחר, התוסף משדר את סכום העסקה, טוקן מספר כרטיס האשראי ופרטים נוספים לחברת האשראי. להשוואת תוספי סליקה >

עמלת סליקה היא % מסויים מכל עסקה שגובה חברת האשראי כנגד ביצוע הפעולה. למעשה, דרך עמלות הסליקה חברות האשראי מרוויחות כסף

נשארת עם שאלות ללא תשובה ?

צוות היוצעים של צ'ק בוקס פה לעזרה. אפשר לפנות אלינו בטופס פנייה בעמוד צור קשר או להתקשר

  השאר פרטים בטופס מטה ונציג יחזור אליך בהקדם

  שליחת הפרטים מהווה אישור תקנון האתר