השוואת מחירים לעסקים קטנים ובינוניים
  1. בית
  2. /
  3. כללי
  4. /
  5. חוק שירותי תשלום –...

חוק שירותי תשלום – כל מה שחשוב לדעת

לאחר דחייה של 9 חודשים, חוק אישור תשלום ייכנס לתוקפו ב 14.10.2020 ויחל על כל העסקים שמעניקים שירותי סליקה ואשראי כמו גם על שירותי ארנק דיגיטליים (פייבוקס, Bit וכדומה).

החוק החדש (אשר מחליף את חוק כרטיסי חיוב מ–1986), אמור לייצר בעיקר הגנה משפטית וחוקית בין המחייב ללקוח ולהקטין כמה שאפשר את האפשרות לרמאות והכחשות עסקה.

הלכה למעשה, בעלי העסקים ידרשו להשקיע משאבים יותר גדולים בזיהוי ואימות מוגבר של האדם שמולם אשר מבצע את העסקה ובשפה המקצועית – "פרט אימות מוגבר". כחלק מתקן EMV שנכנס לתוקפו ב 01.11.2020 ידרש הלקוח להקיש קוד סודי בעת ביצוע תשלום בכרטיס אשראי.

נציגי איגוד המסחר העלו כמה "חורים" בחוק וקשיים מהותיים באכיפתו. לטענתם בעת תשלום טלפוני – שהוא התשלום השכיח ביותר בימים כתיקונם ובטח בימים אילו – החוק אינו יכול להיאכף. כרגע אין עוד טכנולוגיה שיכולה לבצע אימות בעת עסקה טלפונית. כנ"ל לגבי תווי שי או Gift Cards. בהם בעת השימוש לא ניתן לבצע אימות עם הקשת קוד סודי.

חשוב להבין כי העלויות הכרוכות באימות הלקוח יהיו על בעל העסק ולכן הדרישה היא למצוא פתרונות יעילים וחסכוניים.

החוק על כל מגבלותיו נידון בימים אילו בועדת הכספים של הכנסת.

נמשיך לעדכן בכל הקשור לחוק דרך עמוד הפייסבוק שלנו ובבלוג.

Avatar

By אייל ליבנה

היי, ברוכים הבאים! אני אייל,עצמאי כבר 10 שנים. אני כותב לצ'ק בוקס כי מאמין בכל כוחי בכוח של כל אחד ואחת להשפיע ולשנות. מקווה שתאהבו ובעיקר תעשו שימוש במאמרים שכתבתי.

Leave a comment

כתובת האימייל שלך לא תוצג באתר

מאמרים וכתבות מהבלוג שלנו