החבילות המומלצות ביותר עבור מדוע חברות האשראי מעוניינות שתחליפו את מסוף האשראי בעסק שלכם?

יתכן שבינואר האחרון קיבלתם אימייל / מכתב בדואר מחברת האשראי, המעודד אתכם להחליף את מסוף האשראי שלכם (תקן EMV). הסיבה לכך היא החלטת בנק ישראל לחייב כל עסק המכבד כרטיסי אשראי, לעבור לשימוש בתקן EMV המעודכן. זאת, על מנת להקטין את הסיכון להונאות המבוצעות דרך-קבע בכרטיסי אשראי בישראל.

הטכנולוגיה, שקיימת היום ברוב כרטיסי האשראי בישראל, הינה של פס מגנטי ללא צ'יפ. למעשה, זוהי טכנולוגיה ישנה ודי מסוכנת, בה ניתן להעתיק את פרטי הכרטיס, לזייף אותם ולבצע הונאות די בקלות.

מדוע חברות האשראי מעוניינות שתחליפו את מסוף האשראי בעסק שלכם? | צ׳ק בוקס השוואת מחירים לעסקים
מדוע חברות האשראי מעוניינות שתחליפו את מסוף האשראי בעסק שלכם? | צ׳ק בוקס השוואת מחירים לעסקים

מדוע כדאי לכל בעל עסק לעבור לכרטיס אשראי חכם?

השימוש בכרטיס חכם עם צ'יפ מונע מעבריינים לגנוב את פרטי הכרטיס ללא הקוד הסודי.

על מנת להילחם בתופעה הנרחבת, בנק ישראל כפה על המנפיקים והבנקים השונים להנפיק לכל לקוחותיהם כרטיסים חכמים בעלי צ'יפ.

בנוסף, הבנק כפה על הרשתות הגדולות לבצע החלפה של כל המסופים שברשותם למסופים בעלי טכנולוגיית EMV, המתאימה לחיוב כרטיסי אשראי חכמים עם צ'יפ. 

בטח שמתם לב שבביקוריכם בחו"ל אתם נדרשים להקליד קוד סודי בכל ביצוע עסקה בכרטיס האשראי, ממש כמו במשיכת מזומן ממכשיר כספומט. 

במהלך זה, יישר בנק ישראל סופסוף קו עם אירופה, בה כל העסקים כבר ביצעו מזמן הטמעה של טכנולוגיית ה-EMV. 

מה לגבי העסקים הקטנים והבינוניים?

חברות האשראי מעוניינות להפחית את כמות ההונאות שמבוצעות, ולכן מעודדות את העסקים הקטנים והבינוניים לבצע שידרוג במסופיהם. כתוצאה מכך נשלחו מכתבים (ראו דוגמאות בסוף המאמר) לבעלי עסקים בהם הם נדרשים לבצע השידרוג ממסוף ה-POS למסוף ה-EMV.

מהו המחיר שישלמו עסקים שלא ישדרגו את המסופים?

חברות האשראי מתרות בפני בעלי העסקים, כי במידה ולא יחליפו את המסופים, הם אינם אחראים למקרים בהם לקוחות בעלי כרטיס חכם יכחישו עסקאות שבוצעו במסופים לא ערוכים. במקרה כזה, בית העסק יחוייב בעלות הנזק. תהליך זה נקרא בפי חברות האשראי Liability Shift , בו מעבירים את האחריות לעסקה בעייתית על בית העסק. לפיכך, כדאי לכל בית עסק להגן על עצמו ולבצע החלפה מהירה למסוף EMV .

אילו עוד יתרונות יש למסופי ה-EMV החכמים, ואיך זה קשור לוירוס הקורונה?

בנוסף להגנה שמספקים כרטיסי האשראי החכמים עם הצ'יפ מפני הונאות, הם נושאים סמל שדומה ל-Wifi, המאפשר למחזיק הכרטיס לבצע רכישה באמצעות צ'יפ קירבה שנמצא בכרטיס. 

כך ניתן, בסכומים מסויימים, לבצע חיוב רק ע"י מגע הכרטיס במסוף ללא צורך בהקלדת קוד סודי, וללא מסירת הכרטיס פיזית לבעל העסק, שבימים אלו מקטין את סכנת החשיפה לוירוס הקורונה .

לאחרונה, על מנת לעודד את המעבר ל-EMV, יצאה הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים (השייכת למשרד הכלכלה והתעשייה) בקמפיין שמסייע במימון של עד 80% מההוצאה בהחלפת המסופים הקיימים.

 זהו מהלך מדהים, ומי שעיניו בראשו חייב לקפוץ על הזדמנות זו ולבצע החלפה של המסוף בבית העסק שלו.

איך מחליפים את מסוף האשראי למסוף חכם?

על מנת לבצע החלפת מסוף, ניתן לפנות לספק המסופים הקיים, או לחילופין לערוך השוואה של מסופים דרך העמוד השוואת קופות ממחושבות לעסק

המאמר נכתב על ידי דויד ריטש מנכ"ל חברת SliverWay

החבילות המומלצות ביותר עבור מדוע חברות האשראי מעוניינות שתחליפו את מסוף האשראי בעסק שלכם?

6 ביקורות “מדוע חברות האשראי מעוניינות שתחליפו את מסוף האשראי בעסק שלכם?

  1. פינגבאק: nebenwirkungen tadalafil

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *