החבילות המומלצות ביותר עבור CVV – שלוש ספרות וראש שקט אחד

השימוש בכרטיס האשראי נוח, זמין וחוסך מכם את ההתעסקות בעודף ובמסיבת "מטבעות" בארנק שלכם. לצד היתרונות הרבים שבשימוש בכרטיס האשראי, לא ניתן להתעלם מהונאות שמבוצעות באמצעות הכרטיסים. רק לאחרונה נכנס באופן רשמי בישראל תקן ה-EMV, המתנה את ביצוע העסקאות הפרונטליות בהקשת הקוד הסודי.

עם זאת, מה קורה בעת שמנסים לרכוש בשמכם וללא ידיעתכם (כלומר – לגנוב מכם), בעסקאות טלפוניות ואינטרנטיות? בשביל זה יש את קוד הביטחון CVV!

CVV – שלוש ספרות וראש שקט אחד | צ׳ק בוקס השוואת מחירים לעסקים
CVV – שלוש ספרות וראש שקט אחד | צ׳ק בוקס השוואת מחירים לעסקים

היכן נמצאות 3 ספרות קוד האימות-ביטחון?

בגב כרטיס האשראי שלכם. כידוע, על צידו האחד של הכרטיס מופיעים הפרטים הבאים:

  • מספר הכרטיס המלא (הכרחי במעמד ביצוע עסקה טלפונית / אינטרנטית)
  • תוקף הכרטיס (לדוגמא 10/24)
  • שמכם המלא בעברית או באנגלית (כרטיס מקומי – בעברית. במידה והכרטיס בינלאומי – באנגלית)
  • מספר סניף הבנק אליו אתם משויכים + מספר החשבון שלכם
  • בחלקו האחורי של הכרטיס, יופיעו שלושת הספרות CVV, בסמוך לדוגמת החתימה שלכם.

CVV – card verification value

מדובר אמנם רק על שלוש ספרות, אך תופתעו גם אתם כמה כאב ראש, עוגמת נפש ותסכול הן יוכלו לחסוך מכם. כך לדוגמא, במעמד סליקה באתר אינטרנט או בעסקה טלפונית יהיה עליכם להקליד/למסור את שלושת הספרות. מבלי שתציגו/תקלידו את שלושת הספרות שבגב הכרטיס, לא תוכלו להשלים את הרכישה. יהיו אלו שילינו כי מדובר על "גורם מעכב" שפוגע להם בחוויית הרכישה, אך ה-CVV מקשה מאד על גנבים וכך מפחית את היקף מקרי ההונאה.

מטרת העל היא להבטיח כי רק בעל הכרטיס שמחזיק אותו ברגע נתון, יוכל לבצע באמצעותו עסקאות. ולכן, במידה וכרטיס האשראי שלכם צולם ע"י גנב שעמד מאחוריכם בחנות, ללא הקוד האחורי – ה-CVV, הוא לא יוכל לגנוב מכם.

הטעות הנפוצה שישראלים רבים עושים ובסוף משלמים עליה

שימו לב: רבים שומרים במכשיר החכם שלהם את נתוני כרטיס האשראי – מהקוד הסודי המשמש אתכם לטובת משיכת כספים (וכעת, גם בעסקאות פרונטליות הודות לתקן EMV), ועד שלושת הספרות שבגב הכרטיס. לרוב, הנתונים האלו שמורים תחת השמות "קוד ויזה", "מספר ויזה" וכן הלאה. אז מה הבעיה בעצם?

במידה ונגנב מכם תיקכם האישי, סביר כי הגנבים "המוסריים" לא יסתפקו בגניבת כסף מזומן, אלא שהם ינסו להפיק את המיטב מחפציכם האישיים. שמירת פרטי האשראי שלכם במכשיר החכם עלולה ליצור תאונת שרשרת:

  • האירוע המצער – גניבת הארנק והמכשיר שלכם
  • הגנבים יבדקו במכשיר מהו הקוד הסודי
  • הם יוציאו מהארנק את הכרטיס וימהרו לכספומט הקרוב למשוך כסף

ועוד טיפ קטן אליכם: לצערנו, גנבים מחזיקים בתכונה נוספת – הם מתוחכמים. בכדי להפחית עוד יותר את הסיכוי לגניבת מספר הכרטיס שלכם וה-CVV, הסתירו את שלושת הספרות באמצעות מדבקה קטנה ואפילו פלסטר. כך, במידה ואכן מישהו "שם עין" על הכרטיס שלכם והעתיק את מספרו, הוא לא יכול לגנוב מכם.

החבילות המומלצות ביותר עבור CVV – שלוש ספרות וראש שקט אחד

2 ביקורות “CVV – שלוש ספרות וראש שקט אחד

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *