החבילות המומלצות ביותר עבור איך תמקסמו את הצפייה שלכם בסטרימינג

תקופת הקורונה הוכיחה לנו עד כמה אנחנו תלויים במסכים (גם אם לא נודה בזה): שירותי הסטרימנג ואתרים כמו יו-טיוב היו כל כך עמוסים עד שהם נאלצו להגביל את איכות הסרטונים או להשתמש במגבלות אחרות כדי לתת לכל הגולשים הזדמנות שווה לצפות בלי לגרום לשרתים לקרוס.

למרבה הצער, לא רק האתרים האלו היו בבעיה, אלא גם חלק מספקיות האינטרנט. גולשים רבים דיווחו על ניתוקים או שעות רבות בהן האינטרנט לא היה זמן כלל.

אז מה אתם יכולים לעשות כדי לשפר את הצפייה בסטרימינג?

לבדוק את תשתית האינטרנט

זה נשמע מובן מאליו, אבל לא תמיד תקבלו את המהירות המקסימלית. אם אתם מרגישים שהמהירות ממש איטית, יש כמה דברים שאפשר לנסות:

1.לוודא שהמהירות של הספק והתשתית זהה

2.לבדוק שאתם לא מפעילים תוכנות שזוללות את החיבור (לדוגמה, תוכנות לשיתוף קבצים, הורדות של קבצים גדולים וכו'). אפשר לבדוק את זה דרך CTRL + ALT + DELETE  ובדיקה של הטור Network.

לדוגמה, בתמונה למטה אנחנו יכולים לראות שכרום משתמש בנפח גדול מהרשת:

תמונה שמכילה צילום מסך

התיאור נוצר באופן אוטומטי

 אם כן, בטלו את ההגדרה שמפעילה אותן עם עליית המחשב (Run On Startup).

3.לברר מול ספק התשתית מהי המהירות המקסימלית בפועל, זה תקף במיוחד לחיבור דרך קווי הטלפון מכיוון שיש ערים וישובים עם תשתיות לא אופטימליות או הפרעות שונות בקווים.

לבדוק את ההגדרות בשירות עצמו

בשירותים שונים יש הגדרות צפייה שונות. לדוגמה, בנטפליקס יש לכם את הגדרות האפליקציה (לא החשבון), שם אתם קובעים את איכות הצפייה. לפעמיים האיכות שנבחרה היא על סמך בדיקה ישנה של החיבור ובפועל אתם יכולים לעבור לאיכות גבוהה יותר. הדבר נכון גם להורדות.

בשירותים כמו יו-טיוב האיכות היא לרוב פר סרטון וצריך ללחוץ על גלגל השיניים הקטן.

להוריד סרטונים למכשיר שלכם

אם יש לכם מנוי על יו-טיוב פרימיום (שגם מעיף את הפרסומות המעצבנות) או שאתם משתמשים בנטפליקס בנייד / טאבלט, אתם יכולים להוריד סרטונים וסדרות לשימוש מאוחר יותר. גם אם יהיו לכם ניתוקים באינטרנט, ההורדה בדרך כלל תמשיך כשהוא יתחדש. בשביל זה מומלץ מאוד לקנות כרטיס זיכרון נוסף.

בעיקרון אתם יכולים להוריד גם דרך הרשת הסלולרית, אבל זה תלוי בשאלה אם חבילת הגלישה שלכם מספיק גדולה, בדרך כלל מדובר בכמה מאות מגה בייטים מתוך חבילה של כמה עשרות ג'יגה. (בג'יגה יש בערך כ-1,000 מגה).

לעבור לחיבור של סיבים אופטיים

חיבור של סיבים אופטיים יכול להיות שימושי מאוד עבור סטרימינג מהסיבה הפשוטה שהוא הרבה יותר יציב מחיבור רגיל והוא מגיע עד למהירות של 1,000 מגה כמעט ללא תלות בעומס על הרשת. זה אומר שאם קניתם טלוויזיה של 4K, תוכלו לראות באיכות הזו ולנצל את המקסימום מהשירות עליו אתם מנויים בתנאי שהתכנים עצמם זמינים ב-4K.

החבילות המומלצות ביותר עבור איך תמקסמו את הצפייה שלכם בסטרימינג

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *