החבילות המומלצות ביותר עבור עשה ואל תעשה בהלוואה כנגד נכס לעסקים

אחרי כמעט עשור בו הריבית בשוק הייתה מינימלית, בנק ישראל החליט להעלות את הריבית וכתוצאה מכך הלוואות הופכות להיות יקרות. עסקים רבים זקוקים להלוואה לעסק: לצורך הקמה, פיתוח, גישור והתמודדות עם מצבי משבר. כאשר הריבית גבוהה יש צורך לחפש אחר פתרונות זולים והלוואה כנגד נכס לעסקים יכולה לתת מענה.

הלוואה כנגד נכס היא אחת הדרכים לשפר את התנאים כאשר הלווה מעמיד את הנכס שברשותו כבטוחה לתשלום. הצד המלווה יכול להרגיש בטוח כיוון שעומדים לרשותו בטחונות גבוהים שהוא יכול לממש במידה והוא לא מקבל את ההחזרים שנקבעים בין הצדדים. הלוואה כנגד נכס יכולה:

  • להוביל לאישור הלוואה
  • לשפר את תנאי ההלוואה
  • להגדיל את סכום ההלוואה

נכס כבטוחה להחזר ההלוואה

עבור גופי המימון השונים נכס הוא בטוחה לתשלום. גם אם מסיבה כלשהי הלווה מתקשה לשלם, אפשר לממש את ההבטחה בצורת הנכס ולכן הסיכוי לקבל הלוואה בתנאים טובים עולה כשישנה נכונות ליטול אותה כנגד נכס. נכס נחשב לדירה, שטח, נכס מסחרי ואחרים וזאת בתנאי שאלו רשומים על שם הלווה ושעל פי החוק מותר להעמיד אותו כבטוחה.

מבחינת הגוף המלווה, נכס הוא בטוחה ולכן ברוב המקרים הוא ישמח מאד לספק פתרון ואפילו פתרון טוב. מבחינת הלווה זוהי דרך משתלמת להבטיח זמינות של כספים בדיוק ברגע שיש בהם צורך. ברור כי ישנם יתרונות אך חשוב לזכור כי המשמעות היא שיעבוד של הנכס היקר ביותר אצל מלווה ולכן יש להיזהר עם הלוואות לעסקים מסוג זה.

עשה בלקיחת הלוואה כנגד נכס לעסק

נטילת הלוואה היא צעד משמעותי וכדאי לעשות אותו בצורה הנכונה. אלו הם כללי ה״עשה״ שכדאי להקפיד עליהם בתהליך

הגדר את הצרכים שלך

חשוב מאד להגדיר את הצרכים של העסק ובכלל זה את סך הכספים הנדרשים בזמן הקרוב וזאת כדי להימנע ממצב של צורך בהלוואה נוספת.

עשה השוואת הלוואות

לא כל פתרון נכון לעסק וגם אם מדובר על הלוואה בנקאית יש לבחון את החלופות. יש לבדוק היטב את התנאים המוצעים, אפשרויות הפריסה וכמובן באיזו ריבית מוצעת ההלוואה.

הכר את הסיכונים

יש להכיר את הסיכונים ולא רק את ההזדמנויות. חשוב מאד לזכור כי הימנעות מתשלום (מכל סיבה שהיא) עלולה לסכן משמעותית את הנכס היקר.

היה מודע להלוואה

חשוב מאד לזכור כל הזמן שהעסק לקח על עצמו התחייבות וכי עליו להחזיר אותה. התנהלות נכונה תכלול השארת חלק מהכספים בצד, בחינה מתמידה של האשראי העסקי וקבלת החלטות פיננסיות בתשומת לב.

פנה לצוות מומחים

בכל הנוגע להלוואות ובוודאי כאשר מדובר כנגד נכס, יש לפנות למומחים. ייעוץ וליווי אישי יכול לסייע לאורך כל הדרך, מההבנה מהו הפתרון הרצוי ועד השגת התנאים הטובים ביותר.

אל תעשה

לצד הכללים עליהם יש להקפיד, יש גם מספר פעולות שכל עסק צריך להימנע מהן ואין זה משנה אם הוא מחפש אחר הלוואות סולו לכל מטרה או להעמיד את הנכס שלו כערובה להחזר התשלומים.

אל תצא לדרך בלי תוכנית

לפני שיוצאים לדרך כדאי להכין תוכנית מסודרת. הדבר נכון במקרה של הלוואה בערבות המדינה או כנגד נכס. העסק חייב לדעת מהם הצרכים שלו ואיך הוא יחזיר את הכסף.

אל תסכים להצעה הראשונה בלי לבצע השוואת אפשרויות

לפעמים העסק נמצא במצב דחוק ואז עלול להיות מצב של קפיצה על כל הזדמנות. גם במקרים הלחוצים ביותר יש לעצור ולוודא כי התנאים מתאימים לעסק, מתחשבים בנתוני השוק ושהם יתאימו גם במקרה של עליית ריבית במשק.

אל תגמור את כל הכספים שברשותך

לא כדאי להשתמש בכל הכספים במהירות. תמיד רצוי להשאיר כספים בצד ולוודא שגם אם התוכניות לא יתאמו את התכנון אפשר יהיה לשלם את ההלוואה במינימום דאגות.

אל תסתכל רק על הריביות אלא גם על התנאים

הריביות הן מרכיב אחד חשוב אך לא הבלעדי. יש להסתכל על התנאים כמכלול, כולל תקופת ההחזר, האם יש גרייס לתחילת ההחזר, האם תהיה אפשרות לדחות תשלום במקרה הצורך ואז גם על הריביות.

אל תחרוג מהתקציב החודשי שלך

לאחר קבלת ההלוואה לעסק חייב לשמור על התקציב החודשי שלו. חריגות עלולות להוביל את העסק לנקודת ההתחלה רק עם בעיה גדולה כשהוא מסכן את הנכס שהיה ברשותו.

חשיבות הייעוץ המקצועי

נטילת הלוואה כנגד נכס לעסק יכולה להיות צעד משמעותי. היא יכולה להוציא את העסק מהמצב הנוכחי ולאפשר לו להמשיך לפעול אך היא יכולה גם להעמיד אותו בסיכון גבוה. אנו מציעים ייעוץ מקצועי ללא עלות כאשר מיטב המומחים עומדים לרשותך ויבחנו את אפשרויות ההלוואות השונות עד שיוצע לך הפתרון המתאים ביותר לעסק.

לפרטים נוספים ושיחה ללא עלות וללא כל התחייבות מצדך, זה הזמן להשאיר פרטים באתר או ליצור קשר.

החבילות המומלצות ביותר עבור עשה ואל תעשה בהלוואה כנגד נכס לעסקים

One ביקורות “עשה ואל תעשה בהלוואה כנגד נכס לעסקים

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *