ביטוח פנסיוני לעסקים הוא ביטוח שכל בעל עסק צריך לדאוג לו. בחירת מסלול השקעה מתאים מהווה גורם חשוב שמשפיע על החיסכון לגיל פרישה, ויכול לשפר באופן משמעותי את החיסכון הכולל. ההפרשות לפנסיה נעשות כדי שברגע שבעל העסק יזדקק לכך, יעמדו לרשותו האמצעים הנדרשים לקיומו או לקיום שאריו. האם כל ביטוח פנסיוני מבטיח זאת? והאם ישנן אפשרויות חיסכון טובות יותר עבור העצמאיים? על כך בכתבה.

מה זה ביטוח פנסיוני?

הדבר הראשון שחשוב להבין הוא מהו למעשה ביטוח פנסיוני וכיצד הוא יכול להשפיע על חיי היום יום של בעלי העסקים. ביטוח פנסיוני הוא חיסכון ארוך טווח אשר מנוהל על ידי חברה המתמחה בתחום, שמתנהל בשוק ההון וצובר תשואה לאורך השנים. המימוש של כספי החיסכון יתבצע באחד משלושה מצבים:

  • במקרה של נכות אשר אינה מאפשרת לחוסך להמשיך לעבוד
  • במקרה של מוות ישמש החיסכון את השארים
  • במקרה של הגעה לגיל פרישה הביטוח הפנסיוני יאפשר יציאה לפנסיה

המטרה של הביטוח הפנסיוני היא להציע לחוסכים איכות חיים עתידית, ביום שיזדקקו לכספים וכשהם עצמם לא יוכלו להמשיך לעבוד. כדי להגיע למצב בו החיסכון יספיק להם לצרכים השונים, יש לבחון את מרכיבי הביטוח, להבין למה ישמש החיסכון ולהתייעץ עם גורמים המובילים בתחום.

סוגי ביטוחים פנסיוניים לעסקים

סוכנות הביטוח ״הגר ויוגב״ – Family Office עוסקת בליווי יחידים ועסקים בקבלת החלטות פיננסיות משמעותיות. החברה עוסקת בתחום הביטוח הפנסיוני כאשר היא יצרה את שיטת ה״רמזור״ המאפשרת לכל חוסך וחוסכת להבטיח את עתידם הכלכלי. ברור כי החיים הם דינמיים ומלאי הפתעות והשיטה שפיתחה החברה מאפשרת להתכונן בצורה המיטבית לכל רגע.

ירוק – הפרשה לחיסכון

הירוק מציין את ההפרשה לחיסכון פנסיוני עתידי. הדבר נשמע פשוט אך עסקים צריכים להכיר את החוק, את ההטבות שהם יכולים לקבל בעבור החיסכון ולבחור בקפידה את קרן הפנסיה אשר תנהל את כספיהם. באופן גס אפשר להגיד כי לאורך זמן ההשקעות נושאות תשואה, אך כולם שואפים לתשואה גבוהה וצריכים לבחור בעצמם את קרן הפנסיה בה הם יהיו מבוטחים וזאת על פי שיקולים שתואמים לצרכיהם.

הפרשה לחיסכון מבטיחה כי ביום הפרישה לפנסיה (עם הגעה לגיל פרישה) יוכל החוסך ליהנות מכספים אשר חסך בעמל לאורך השנים. כדי להפוך את החיסכון לנגיש יותר מציעה המדינה הטבות מס כך שבתכנון נכון אפשר גם לא רק להפריש את הסכום המינימלי אלא גם יותר מכך ולהבטיח חיים כלכליים טובים יותר בעתיד. חלק מהשירות של ״הגר ויוגב״ – Family Office כולל בתוכו בחינת כל ההזדמנויות והמלצה על הפעילות הנכונה ביותר לעסק.

צהוב – ביטוח בריאות ותאונות

קל לחיות במה שנמצא כאן ועכשיו ואיש מאיתנו לא רוצה לחשוב מה יקרה בעת תאונה או חלילה מצב בריאותי קשה. עם זאת המציאות עשויה להכות, מחלות קשות יכולות להוביל לכך שהעסק מפסיק את עבודתו (באופן חלקי או מלא) ותאונות יכולות להתרחש בכל מקום. אין צורך לחשוב על כך בכל יום אך רצוי להביא בחשבון כי הדבר יכול לקרות ולהתכונן לכך במסגרת החיסכון.

ביטוח פנסיוני יכול לאפשר לעצמאיים להמשיך לקבל כספים גם בשעה קשה. כשהם מתמודדים עם פגיעה או מחלה שמובילה לאובדן זמני או תמידי של יכולת העבודה. כל עסק תלוי בבעליו וכל אחד ואחת צריכים לחשוב, לפחות פעם אחת, מה יקרה אם הם עצמם לא יוכלו לעבוד. בחירה נכונה של מרכיבי הביטוח הפנסיוני לעצמאיים תוכל להעניק הקלה כלכלית בשעות קשות.

אדום – עיזבון, שארים וירושה

במקרים רבים ישנה משפחה שתלויה בעסק ואם קורה משהו לבעלים, המשפחה צריכה להתמודד עם מצב כלכלי חדש ולרוב נפגעת משמעותית (מעבר לפגיעה הרגשית בשל לכתו של קרוב המשפחה). ביטוח פנסיוני לעסקים יכול לכלול מרכיב עיזבון, שארים וירושה.

מרכיב זה מאפשר לחוסך לא רק לדאוג לעצמו אלא גם למשפחתו במקרה מוות. מרכיב זה כולל ביטוח משכנתא, ביטוח חיים ופנסיית שארים. מרכיב חיסכון זה מאפשר לבעלי עסקים להמשיך לפעול ברוגע תוך ידיעה שאם כן יקרה להם דבר מה, ילדיהם או בן/בת הזוג יוכלו להמשיך להתקיים בצורה הטובה ביותר.

לפעול על פי החוק ולהפריש כספים בזמן

״הגר ויוגב״ – Family Office היא סוכנות ביטוח אשר עובדת במקביל עם כל קרנות הביטוח. הסוכנות מתמחה בעסקים ודואגת לכל אחד ואחת באופן המקיף ביותר. החל מבדיקה איזו הפרשה כדאי לבצע, עם איזו חברה כדאי לעסק הספציפי לעבוד ועד לבדיקה ופיקוח כי הכספים אכן מופרשים בזמן.

הסוכנות מספקת דו״חות מפורטים של כל הנתונים הקשורים בביטוח הפנסיוני כך שכל חוסך יכול לראות כמה הוא חסך, אילו מרכיבים נמצאים בחיסכון, כיצד מתחלקים הכספים ובאילו חברות מתבצע החיסכון. הסוכנות עובדת עם כל חברות הביטוח והמטרה שלה היא לוודא כי כל חיסכון ינוהל בדרך הטובה ביותר עבור החוסך.

באתר צ׳ק בוקס יצאנו לשיתוף פעולה עם סוכנות ״הגר ויוגב״ – Family Office לאחר שמצאנו כי היא זו שדואגת לאינטרס של בעל העסק ושמה אותו במרכז. ליצירת קשר וקבלת פרטים על ההזדמנויות הפנסיוניות, ללא תשלום וללא התחייבות, לחצו כאן >>

לתקנון המלא לחץ כאן > https://check-box.co.il/privacy-policy/

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *