החבילות המומלצות ביותר עבור כיצד לבחור אינטרנט לעסקים? המדריך המלא!

אם אתם קוראים את המאמר הזה, סביר להניח שגם לכם יש איזשהו סוג של חיבור אינטרנט בבית: בין אם מדובר באינטרנט על גבי קו טלפון (DSL), אינטרנט בכבלים או אינטרנט על גבי תשתית של סיבים אופטיים.

אבל מה בנוגע לאינטרנט לעסקים? האם יש יתרון ספציפי בחבילות העסקים של חברות האינטרנט השונות ומה בדיוק מציעה כל אחת מן החברות?

ובכן, מסקירה קצרה של שירותי אינטרנט למשרד, קל לראות שמרבית החברות בשוק מציעות פתרונות אבטחה הדוקים יותר מאשר ללקוח הפרטי. כמו כן מוצעות חבילות אינטרנט "סימטרי" שלעיתים נקראות גם "קו תמסורת לעסקים"

אינטרנט סימטרי הוא אינטרנט שבו מהירות ההעלאה זהה למהירות ההורדה ובמדינות רבות בעולם חיבור אינטרנט שכזה כבר נחשב לסטנדרט. 

למרבה הצער, בארץ חיבור האינטרנט הממוצע (לפחות זה שאינו בסיבים אופטיים) הוא עדיין אי-סימטרי ומהירות ההעלאה של קבצים איטית מאוד יחסית למהירות ההורדה שלהם.

עובדה זו יכולה להקשות על מי שמעביר קבצים גדולים למחשבים מרוחקים (כולל אתרי אינטרנט). לדוגמה, עורכי ווידאו או גרפיקאים, אבל גם בין מספר משרדים של אותה החברה.

בדרך כלל אינטרנט סימטרי דרך קו תמסורת גם לא יהיה תלוי בעומסים בסביבה ולכן תתקבל מהירות מקסימלית או כמעט מקסימלית רוב שעות היממה. אפשר לחשוב על כך כסוג של כביש פרטי, אבל אמיתי ולא כזה שרק מבטיחים לנו עם כל מיני אותיות קטנות…("סיב פרטי" וכו' שלמעשה מתייחס רק אל הסביבה הקרובה).

שימו לב: לעסקים ניתנים גם שירותי תקשורת נוספים כמו למשל אפשרות לרשת פרטית מרוחקת שלא עוברת דרך תשתית האינטרנט בשם IP-VPN, אך במאמר זה ניגע אך ורק בשירותים לעסקים הקשורים לרשת האינטרנט העולמית.

אינטרנט לעסקים מחיר ומי צריך את זה?

אם אתם עסק קטן של 2-3 עובדים, לא בטוח כלל שאתם זקוקים לאינטרנט מיוחד לעסקים וייתכן כי גם חבילות לאינטרנט ביתי ביחד עם התקנת תוכנות אבטחה על המחשב (או הגדרות נכונות של חומת האש בחלונות) יספיקו לכם. רצוי כמובן להיות על גבי תשתית של סיבים אופטיים, אבל כיום גם חיבורי האינטרנט הרגילים (DSL וכבלים) הם יציבים למדי.

במידה והעסק שלכם כולל מספר גדול של עובדים ומחשבים המחוברים לרשת הפנימית, סביר להניח שכן יהיה כדאי לכם להתקין חבילות ייעודיות לעסקים.

בהמשך נציג דוגמאות לחבילות משני הסוגים.

אינטרנט לעסקים של בזק

בבזק מציעים פתרון אינטרנט מאובטח בסיסי לעסקים בשם BizNet. פתרון זה כולל נתב מאובטח מסוג Check Point 1570 או Fortinet 60E כנגד תוכנות ואפליקציות זדוניות וגם סינון ספאם מובנה, Wi-Fi בעל שטח כיסוי גדול, שירות טכנאים עם עדיפות לעסקים, קצב מובטח וגם פתרון לניהול עצמאי של רשת התקשורת.

מלבד זאת יש לבזק שירותי קו תמסורת לעסקים גדולים בשם "תקשורת מטרו" במהירות הורדה והעלאה של עד 10Gbps. השירות כולל אפשרות לחיבור סיבים אופטיים בין סניפים שונים של העסק ושלוש שכבות גיבוי המבטיחות זמינות רציפה של הרשת

החבילה הזולה ביותר של קו תקשורת מטרו עם מהירות העלאה והורדה של 100 מגה מתחיל ממחיר של 1,200 ₪ לחודש .

אינטרנט לעסקים הוט

להוט יש שני סוגים עיקריים של חבילות אינטרנט לעסקים. החבילות מהסוג הראשון הן חבילות שמבוססות על רשת הכבלים הרגילה שלה ולכן החיבור הוא עדיין אי-סימטרי. יחד עם זאת, הבאנדל המוצע כולל גם אמצעי אבטחה משופרים: הגנה ברשת מפני אתרים מתחזים (Phishing), הגנה מפני פריצות לרשת (IPS) ושירותי אנטי וירוס.

המחירים עצמם דומים למדי לאלו של החבילות הביתיות, אך יש לשים לב שההבדל בין חבילת 30 מגה לחבילות 100 מגה הופך את החבילה הראשונה ללא רלוונטית (85 ₪ מול 90 ₪ לחודש עם דמי התקנה זהים של 69 ₪).

להוט קיים גם שירות של רשת תמסורת מטרו במהירות של עד 10Gbps המתבססת על סיבים אופטיים עם שירות של מנהל תיק לקוחות והבטחה לתקן כל תקלה במקום העסק שלא ניתן היה לפתור מרחוק תוך 4 שעות לכל היותר.

לחילופין, ניתן לבחור בתמסורת מבוססת תקן SDH מקצב של 2Mb ועד 2.5Gb. תקן זה הוא אומנם ישן יותר, אך אם בעסק יש כבר ציוד מתאים, ייתכן כי דווקא פתרון זה יהיה עדיף.

אינטרנט לעסקים פרטנר

בדומה להוט, פרטנר מציעה אינטרנט "רגיל" לעסקים ואינטרנט על גבי קווי תמסורת.

חבילת האינטרנט הרגילה היא במהירות של עד 200 מגה בלבד בהתבסס על תשתית הסיבים של החברה. למרות זאת יש לשים לב שמבחינת קצה העלאה / הורדה, היחס דומה לאינטרנט "קלאסי":

Base Line: 100 מגה הורדה ו-3 מגה העלאה

Secured Line: 100 מגה או 200 מגה הורדה ו-5 מגה העלאה עם נתב לאבטחת מידע ופתרון תקלות כעבור כ-4 שעות לכל היותר

פרטנר מציעה גם קווי תמסורת והיא למעשה החברה היחידה שמציעה שלוש חבילות מובנות מראש ולא טווח של מהירויות: חבילות אלו מגיעות בקצבים של 10/10, 50/50  ו-100/100 , נתב מאובטח ופתרון תקלות כעבור כ-4 שעות לכל היותר.

אינטרנט לעסקים סלקום

סלקום מציעה שירות תמסורת לעסקים בשם CE ממהירות של 5 מגה ועד 10Gbps. המחיר הוא החל מ-900 ₪ לחודש למהירות 100/100

אינטרנט לעסקים השוואת מחירים – סיכום

חברהאינטרנט בסיסי לעסקים – תכונות עיקריותקו תמסורת
בזקפתרון BizNet עם קצב מובטחאינטרנט סימטרי החל מ-1,200 ₪ לחודש לחיבור של 100 מגה
הוטתשתית כבלים, החל מ-85 ₪ לחודש ל-30 מגה (חבילת 100 מגה עולה כ-90 ₪)אינטרנט סימטרי בהתאמה אישית ממהירות של 2Mb ועד 10Gb .
הצעת המחיר ניתנת פר לקוח.

קיים גם קו תמסורת בטכנולוגית SDH
סלקוםאין הצעה קונקרטית (מציעה חבילות עם תשתית בזק או תשתית סיבים משלה לשוק הפרטי)קו תמסורת CE במחיר של החל מ-900 ₪ לחודש במהירות של 100/100
פרטנרחבילות  של עד 200 מגה ו-5 מגה העלאה עם נתב מאובטח המתבססות על תשתית הסיבים של החברהקו תמסורת במחיר של החל מ-900 ₪ ל-100 מגה (קיימות גם חבילות איטיות יותר).

חבילות סיבים ביתיות שיכולות להיות רלוונטיות גם עבור אינטרנט למשרד קטן

נכון להיום פריסת הסיבים האופטיים בארץ נמצאת במגמת האצה ומרבית העסקים בערים הגדולות יכולים לרכוש חבילות אינטרנט מבוססות סיבים אופטיים. חבילות אלו מציעות קצב העלאה גבוה יותר והאינטרנט הוא יחסית יציב וכמעט שאינו "נופל".

משרד קטן יכול בהחלט לעבוד עם חיבור סיבים אופטיים רגיל. הוא אמנם אינו סימטרי לחלוטין, אך מהירות ההעלאה היא עדיין גבוהה יותר (יחס של בערך 1:10 ולפעמים גם 1:3).

מחירים לחבילות 300 מגה – סיבים אופטיים

תשתית + ספק**מחיר לחבילהמהירות בפועל (העלאה / הורדה)
סלקום79 ₪ לחודש30/300
פרטנר90 ₪ לחודש – ספק ותשתית סיבים פרטנר30/300
HOT109 ₪ לחודש – רשת הסיבים של הוט וספק HotNet30/300
בזק119 ₪ לחודש – תשתית וספק בזק100/300
רימון110 ₪ לחודש על גבי תשתית בזק – כולל גם סינון תכנים100/300

*חלק מהחברות מבקשות גם דמי התקנה חד פעמיים בעלות של כמה מאות שקלים. חלק מעניקות שלושה חודשים ראשונים בהנחה, אך מבצעים אלו עלולים להשתנות ללא התראה ולכן לא התייחסנו אליהם.

**בנוסף לכך קיימת האפשרות לעשות שימוש בתשתית הסיבים של חברת Unlimited עם חלק מהספקים הקיימים

חיבור פשוט ללא סיבים אופטיים

במידה ואין אפשרות להתחבר לסיבים אופטיים באזור שלכם, עדיין תוכלו להתחבר לתשתית בזק או הוט וספק אינטרנט.

במרבית המקרים אין סיבה לשלם יותר מ-100 ₪ עבור ספק + תשתית (במיוחד אחרי הרפורמה בשוק התקשורת שמבטלת את הפיצול ביניהם).

המהירות בחיבורים אלו נעה בין 100 ל-500 מגה, תלוי בחברה ובאזור המגורים (נכון להיום רק הוט מספקת מהירות של 500 מגה). 

עם זאת, יש לשים לב כי מהירות ההעלאה בדרך כלל תימדד ב-Mbים בודדים של עד 10 מגה) ולכן שליחה של קבצים גדולים עדיין יכולה לקחת לא מעט זמן.

לסיכום

אינטרנט לעסקים הוא אמנם שם שנשמע "מפוצץ", אבל בסופו של דבר חלק גדול מהעסקים הקטנים ואפילו הבינוניים יוכלו להסתדר עם חבילות אינטרנט דומות למדי לאלו של המשתמש הביתי. לעומת זאת, לעסקים גדולים הזקוקים לשירותי אינטרנט סימטריים שאינם תלויים בעומסים חיצוניים עדיף לעשות סקר שוק כדי למצוא את הפתרון הטכנולוגי המתאים ביותר עבורם בצורת קווי תמסורת.

החבילות המומלצות ביותר עבור כיצד לבחור אינטרנט לעסקים? המדריך המלא!

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *