פלטפורמת וואטסאפ הפכה לצורת תקשורת שכבר אי אפשר בלעדיה, ממש כמו SMS ואפילו מייל. מעבר לכך שמדובר באפליקציה פשוטה מאוד שכמעט כל אחד יכול להפעיל אותה, יש עוד שתי סיבות לכך שגם עסקים וגם אנשים פרטיים פשוט לא יכולים להסתדר בלעדיה:

1.היכולת לעבור לחשבון וואטסאפ עסקי (וואטסאפ לעסקים / Whatsapp Business) – חשבון וואטסאפ לעסקים נותן מספר פונקציות נוספות שאין בחשבונות רגילים:

  • ניתן להוסיף פרטים נוספים לפרופיל העסק: כגון מספר טלפון, כתובת אתר האינטרנט וקטגוריה 
  • ניתן להגדיר הודעת פתיחה והודעת מצב "לא נמצא" 
  • ניתן ליצור בוטים פשוטים שנותנים ללקוח מספר אפשרויות לבחור מתוכן ועונים תשובות אוטומטיות
  • ניתן להגדיר רשימות דיוור לשליחה מרוכזת של הודעות לעד 256 נמענים, אך רק אם המשתמש שמר את המספר אצלו

2.היכולת להפעיל את וואטסאפ גם לא דרך הטלפון – מעבר להפעלת וואטסאפ דרך הטלפון ניתן כיום להפעיל את האפליקציה גם דרך הדפדפן (וואטסאפ ווב) או דרך תוכנה אותה מורידים למחשב. האימות מתבצע פעם אחת דרך הטלפון באמצעות כיוון המצלמה אל QR Code המופיע על המסך ולאחר מכן יש למשתמש גישה לכל ההודעות שלו וגם אנשי קשר בצורה פשוטה וקלה. (בטלפונים כשרים ייתכן ויהיה צורך לבצע את האימות ולהוסיף אנשי קשר דרך תוכנת טלפון וירטואלית כגון Bluestacks).

למרות כל התכונות והתוספות הללו, עסקים שרוצים להפוך את Whatsapp לכלי עסקי שימושי באמת בדרך כלל יצטרכו לשלב אותה בתוך הפלטפורמה העסקית שלהם. באופן זה הם יוכלו לעקוב אחרי מספר גדול של לקוחות ולהעביר את השיחה הרלוונטית לתומך הטכני או איש שירות הלקוחות. הם יוכלו גם לשגר מספר גדול של הודעות לכל מי שנמצא אצלם במאגר ולבנות בוטים מתוחכמים יותר מאלו שבאפליקציה.

על מנת לעשות זאת בפועל הם יכולים לשכור מתכנת שיתחבר לפונקציות ספציפיות של וואטסאפ ביזנס דרך ממשק מיוחד שנקרא API, או שהם יכולים לשכור פתרונות וואטסאפ לעסקים כמוצרי מדף.

וואטסאפ עסקי מחיר – כמה זה עולה?

האפליקציה העסקית עצמה (כולל וואטסאפ עסקי למחשב) לא עולה כסף ואתם יכולים להוריד אותה בחינם. . יחד עם זאת, קיימת מגבלה משמעותית אשר לא מאפשרת להתקין הן את הגרסה הרגילה והן את גרסת הביזנס על גבי אותו מספר טלפון ולכן תאלצו להשתמש במספר וירטואלי או מכשיר שתומך בשני סימים.

משלוח הודעות דרך ה-API הוא הרכיב היחיד שעולה כסף, תלוי בספק אליו אתם מתחברים.

הנה חמשת השירותים הטובים ביותר שמצאנו בישראל לשירותי וואטסאפ עסקי:

לפני הכול הערה חשובה בנוגע לחוק הספאם: שליחת הודעות למי שלא אישר זאת (גם אם הוא לקוח שלכם) באופן פרטי או לקבוצות היא אסורה ואתם מסתכנים בתביעה בהתאם לכתוב בחוק.

OrDay

המערכת של OrDay מאפשרת לכם לעשות שימוש בוואטסאפ עסקי למחשב דרך כל מספר טלפון שתבחרו (למרות שעדיף להשתמש במספר ייעודי). קיימת אפשרות ליצירת צ'אט בוט.

יש בסך הכול 3 חבילות: חבילה אחת עם משתמש אחד בלבד ושתי חבילות לעסקים גדולים עם מספר בלתי מוגבל של מספרים (מקסימום 5,000 הודעות בחדשות).

כל החבילות כוללות גישה ל-API

WBSender

מערכת WBSender היא מערכת שלמה לפתרונות וואטסאפ מתקדמים. החברה מציעה שלוש חבילות: אחת המאפשרת שליחת הודעות בלבד, שנייה הכוללת גם צ'ט בוט ושלישית הכוללת גם מערכת אוטומציות בנוסף לצ'ט בוט.

כל החבילות כוללות סט מתקדם של תכונות כגון שליחה מאקסל, שליחה ללא הוספת אנשי קשר, הגדרת מרווחי שליחה, תזמון, שליחת מרוכזת וכו'. 

בנוסף למערכת הכללית יש שלוש מערכות ייעודיות שנמכרות כמוצרים נוספים דרך האתר:

  • WB BOT – בוט ואוטומציות (2297 ₪ כולל מע"מ בתשלום חד פעמי)
  • WB Support – מערכת לניהול תמיכה טכנית (החל מ-390 ₪ + מע"מ לחודש עבור 3 נציגים)
  • WB API (גישה ל-API, החל מ-350 ₪ לחודש כולל מע"מ ל-500 הודעות) 

Officely

Officely היא מערכת צנועה יחסית המאפשרת לכם ליצור צ'ט בוט בסיסי בחינם עבור האתר שלכם. ישנן גם חבילות בתשלום הכוללות חיבור של הבוט לחשבון ווטסאפ עסקי ללא הגבלת משתמשים. עוד יכולת מעניינת היא תזמון הודעות דרך מערכת האוטומציות Make (לשעבר אינטגרומט)

Glassix

Glasssix היא פלטפורמת תקשורת מתקדמת המשווקת בישראל על ידי חברת Consist ומספקת פתרון כולל לשורת לקוחות דרך Whatsapp, כך שבאמצעות חשבון אחד מרכזי ניתן להפנות את הלקוח בסופו של דבר לתומך או נותן שירות ספציפי.

כמו כן ניתן להתחבר לכל מערכות ה-CRM וה-ERP המוכרות בשוק כגון Zoho, Sap, Oracle, Salesforce ועוד ישירות מהממשק עצמו ללא צורך בפתרון ביניים כגון זאפייר.

כפי שניתן לצפות, לגלסיקס יש גם יכולות של ניהול צ'ט בוט מתקדם, לא רק עבור תקשורת עם הלקוחות, אלא גם עבור תקשורת בן ארגונית. בממשק זה ניתן להתחבר למערכות פנים ארגוניות כגון  SysAid Service Desk.

החיסרון המרכזי של גלסיקס הוא שמכיוון שהיא בראש ובראשונה מערכת לניהול לקוחות, אין בה פונקציה מובנית לשליחת הודעות דיוור.

טקסטר (Texter)

טקסטר היא מערכת מלאה לשירות לקוחות בדומה לגלאסיקס, אך עם ממשק מעט יותר פשוט. בניגוד לגלקסיס, היא מאפשרת גם לדוור הודעות מרוכזות בצורה פשוטה. בנוסף ניתן להתממשק למערכות CRM ואוטומציות שונות וביניהן Make, Salesfore ו-lead.im

השוואת מחירים בין שירותי Whatsapp לעסקים – טבלה מסכמת

שם השרותשליחת הודעות מרוכזות יצירת צ'ט בוטמודל שירות לקוחותחיבור רגיל ל-APIתכונות מיוחדותהתנסות בחינםמחיר (לא כולל מע"מ)
OrDayVVXVאיןכן, שבועמ-45 ₪ לחודש + מע"מ בתשלום שנתי לשליחה ותזמון של 100 הודעות לחשבון אחד
WBSender ProVרק בחבילה הבינוניתXכן, כמוצר נפרדאוטומציה לזאפייר ו-make  בחבילה היקרה ביותר.
יכולת לשלוח הודעות מרוכזות לקבוצות (בהתאם לחוק הספאם)
Xמחיר חד פעמי מלא (לא כולל הנחות): החל מ-2597 ₪ + מע"מ לחבילה הכוללת שליחה בלבד* ועד ל-4597 ₪ לחבילה הכוללת גם בוט ואוטומציה.

*ניתן לשכור את החבילה הבסיסית (כלומר, לרכוש מנוי) במחיר של 597 ₪ + מע"מ. תמיכה והתקנה בתוספת תשלום
OfficelyVVXאיןכן, ל-14 ימים
400 ₪ לחבילה של עד 1,000 הודעות ללא תשלום נוסף לפייסבוק (קיים גם צ'טבוט פשוט יותר לאתר בחינם במגבלה של 10 לקוחות).
GlassixXVVVחיבור למערכות CRMXיש ליצור קשר עם החברה
טקסטר (Texter)VVVXחיבור למערכות CRMXיש ליצור קשר עם החברה

לסיכום

בשוק הישראלי יש מבחר רחב של ספקים למי שזקוק לשירותי Whatsapp לעסקים / ביזנס, אך לא כולם מתאימים בדיוק לאותם הצרכים. חלק מהם מתאימים לעסקים פרטים קטנים שמעוניינים ליעל את שליחת החומרים השיווקיים ולהציע שירות בסיסי ללקוחות. פתרונות אחרים מתאימים לארגונים וחברות גדולות הזקוקים לפתרון כולל לשירות לקוחות דרך Whatsapp ובכלל זאת ניתוב מחשבון מרוכז אחד לשלוחות שונות והתממשקות עם מערכות CRM ו-ERP.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *